ColorFabb rusza z testami nowych filamentów PLA

colorfabb-3d-printing-materials-4

Holenderska firma ColorFabb znana z rozwoju innowacyjnych materiałów do domowych drukarek 3D szykuje się do testów beta dwóch nowych filamentów BronzeFill i BambooFill, które mają ruszyć w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

BronzeFill

BronzeFill jest związkiem PLA/PHA z 80% dodatkiem drobnego proszku brązu. Materiał ten jest blisko cztery razy cięższy od standardowego PLA, a jego gęstość sięga 4 g/cm? co daje odczucie wykonania modelu z prawdziwego metalu.

Wydruki z użyciem filamentu BronzeFill mogą być polerowane aby uzyskać piękny połysk, jak wszystkie inne produkty wykonane z brązu. ColorFabb zapowiada przeprowadzić intensywne testy materiałowe, oraz poszukuje innych sposobów na jak najprostsze polerowanie małych i delikatnych elementów.

 

BambooFill

Kolejną nowością jest filament BambooFill wykonany z tworzyw PLA/PHA z zastosowaniem naturalnych wypełniaczy – wysokorozdrobnionych włókien bambusa. Wczesne badania wykazały, że jakość wydruku z zastosowaniem BambooFill jest bardzo dobra i może być stosowana do ekstuderów o średnicy dysz  0,3-0,4mm.

Filament ten również wykazuje bardzo dobrą przyczepność do stołu drukarki i blisko zerowy skurcz, co świadczy o tym że posiada niemal izotropowe właściwości mechaniczne.

Komercyjne uruchomienie nowych materiałów planowane jest na połowę czerwca 2014 roku.

Źródło: 3ders.org
Tagi: , , , , , ,
Napisano w blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*