Drukowane litofany

W tym miesiącu startujemy z nową usługą druku litofanów!

Drukowane litofany? Litofan dawniej był cienką płytką porcelanową wykorzystywaną jako dekoracja, wyrzeźbioną wgłębnie w formie płaskorzeźby i oglądana w świetle przechodzącym, stąd chętnie wykorzystywana jako ozdobna osłona na różne źródła światła. Światło przechodząc przez półprzezroczystą materię, tworzy cienie o intensywności zależnej od jej grubości w danym miejscu, dając niezwykłe efekty plastyczne obrazu. Dzięki światłu dwuwymiarowy i mało wyraźny obraz staje się wyraźny i trójwymiarowy.[1]

Dzisiaj dzięki drukowi 3D wykonanie litofanu nie jest specjalnie trudne. Wymaga jednak pewnych przygotowań, dedykowanego oprogramowania i oczywiście drukarki 3D. 😉

Wykonanie przez nas litofanu przebiega w kilku krokach.

litofan_allegro_sm

Po otrzymaniu zamówienia wraz ze zdjęciem, przygotowujemy otrzymane zdjęcie dla naszego oprogramowania. Po dokonaniu konwersji zdjęcia, sprawdzamy kolejnym programem, czy efekt jest zadowalający. Ze względu na małe wymiary litofanu, najlepiej jak tło zdjęcia jest jednolite lub niewyraźne. Zdjęcia najlepiej przesyłać w maksymalnej rozdzielczości 1200×800 pikseli. Maksymalny rozmiar pliku to 1MB. Większa rozdzielczość zdjęcia nie ma żadnego wpływu na jakość litofanu.

Litofany drukowane są na naszych drukarkach Reprifab w wysokiej jakości i mają wymiary 40×40 mm. Materiał, z którego wykonane są litofany, to wysokiej jakości XF-ABS. Aby zapewnić dobre przenikanie światła litofany drukowane są w kolorach białym, zielonym i żółtym.

Kolor litofanu można wybrać podczas zamówienia.

Drukowany litofan to naszym zdaniem nietuzinkowy prezent dla bliskiej osoby, a także oryginalny sposób na to, aby uwiecznić osobę, chwilę, pupila, przedmiot, itp.

Zamówienie na litofan można złożyć tutaj – litofan 40×40

Zapraszamy !

 

 

 

Napisano w blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*