Modelarstwo nabiera nowego wymiaru – czyli druk 3D w modelarstwie.

Brytyjska firma I Can Make rusza z produkcją modeli 3D samolotów i pociągów na potrzeby modelarstwa w celu kontynuacji wieloletniej tradycji, z zastosowaniem nowych technologii.

Początkowo będzie dostępnych 12 modeli między innymi Rakieta Stephensona, Odrzutowiec Gloster E28/29 oraz Spaceship One – pierwszy prywatny załogowy statek kosmiczny.

Twórcy I Can Make pragną osobiście zobaczyć oraz zeskanować laserowo znajdujący się w Stanach Zjednoczonych Spaceship One w celu uzyskania najwyższego stopnia odwzorowania modelu. Podkreślając że dbałość o szczegóły jest tu najważniejsza.

Dzięki technologii druku 3D projekty modeli mogą zostać wydrukowane według indywidualnych upodobań w dowolnej skali, kolorze i materiale dostosowanym do możliwości posiadanej drukarki.

Modelarstwo było pasją wielu pokoleń, dzięki narzędziu jakim jest druk 3D, mamy szansę ujrzeć jego kolejne oblicze, czyli druk 3d w modelarstwie. Miejmy nadzieję że zaowocuje rzeszą nowych hobbystów i przyniesie wiele godzin znakomitej zabawy.

Źródła: 3dprintingindustry.com, icanmake.co
Tagi: , , , , , , , ,
Napisano w blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*