RhinoBot – ciekawy projekt DIY dla każdego

Każdy kto poszukuje nowego i dostępnego dla każdego projektu do wydruku 3D powinien skierować swoją uwagę na RhinoBot’a. W odróżnieniu od innych projektów DIY w technologii R/C jest on małym wytrzymałym robotem o zwartej kostrukcji wyposażonym w gąsienice przypominającym swym wyglądem spycharkę.

Ale to dopiero początek. Wbrew pozorom jego konstrukcja została dokładnie przemyślana, co gwarantuje zwrotność i sprawne poruszanie się po zróżnicowanym terenie, a wyposażenie go przez konstruktorów w solidny zderzak pozwala jemu na udział w walkach sumo dla robotów. Sterowanie RhinoBot’em jest równie proste, wystarczy pobrać i zainstalować odpowiednią aplikację na swoim smartfonie i rozpocząć zabawę!

Za powstanie tego uroczego robota odpowiada hiszpański inżynier Miguel Carro, który jest autorem bloga edukacyjnego dla dzieci o nazwie diy.bq.com zajmującym się robotyką i projektami Do-It-Yourself. Niestety tylko w języku hiszpańskim… ale dla chcącego nic trudnego 🙂

Jednak to nie jest jedyny projekt autorstwa M. Carro, a wszystkie jego projekty znajdziemy na portalu Thingverse, jednak najbardziej naszą uwagę przykuł właśnie RhinoBot. Do jego konstrukcji potrzeba naprawdę niewiele, czujnik IR, dioda LED, Arduino UNO, 2 serwa, śrubki i narzędzia, jakieś baterie oraz najważniejsze – drukarkę 3D.

Jest to całkiem prosty projekt i każdy zapaleniec posiadający podstawową wiedzę z zakresu elektroniki powinien sobie poradzić samodzielnie. Projektant zapewnia również oprogramowanie jak również instrukcję montażu (po hiszpańsku) jednak wierzę że wielu z was poradzi sobie bez niej.

Poniżej wideo RhinoBot’a w akcji!

PS. Materiały do wydruku znajdziecie jak zawsze w naszym sklepie 🙂

Źródło: 3ders.org
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Napisano w blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*