Sculptify – drukarka 3D, która nie potrzebuje filamentu

sculptify-3d-printer-3

Amerykańska firma Sculptify, mieszcząca się w Columbus w stanie Ohio (USA), zapowiada rozwój innowacyjnej drukarki 3D do użytku osobistego, pozwalającej na „wydruki z nieograniczonej liczby materiałów”. Drukarka ta, będzie korzystać z granulatu zamiast standardowego filamentu, z zastosowaniem nowej technologii wydruku tzw. FLEX – Fused Layer Extrusion.

„Chcemy uczynić drukowanie 3D łatwiejszym w codziennym użytku, ale także rozwinąć wszechstronność dla entuzjastów i profesjonalistów” powiedział Slade Simpson – współzałożyciel i dyrektor generalny Sculptify.” Naszym celem jest dostarczenie systemu drukowania 3D, który oferuje szeroką gamę materiałów do druku przy znacznie obniżonych kosztach. Będziemy mogli drukować za pomocą wielu różnych rodzajów tworzyw termoplastycznych.”

Celem Sculptify założonego w 2013 roku przez Simpsona i Todda Baltimore,  jest stworzenie więcej możliwości dla druku 3D korzystającego z komponentów wysokiej precyzji oraz nowej generacji systemu obliczeniowego, nowa drukarka 3D Sculptify pozwala na masową ekspansję różnych rodzajów materiałów stosowanych do wydruku.

Granulat z tworzywa sztucznego jest na ogół surowcem stosowanym do produktów konsumenckich masowej produkcji. Jest on niedrogi oraz dostępny w szerokiej gamie materiałów od twardych i wytrzymałych, po miękkie i elastyczne.

„Granulat tworzyw sztucznych jest atrakcyjną alternatywą dla filamentu (aktualny standard w osobistych drukarkach 3D na rynku). Jest nie tylko tańszy, ale również stanowi przyjemne doświadczenie ze względu na łatwość obsługi. Wierzymy, że to przyciągnie nowych klientów do druku 3D i Sculptify.” powiedział Simpson.

Szczegółowe informacje dotyczące drukarki nie są ujawniane. Ale Simpson zapowiada że zastosowanie granulatu z tworzyw sztucznych jest łatwe przy użyciu drukarki Sculptify 3D.

” Jeśli potrafisz załadować ekspres do kawy, możesz drukować z pastylek w drukarce Sculptify 3D. Wystarczy chwycić torbę z materiału, otworzyć pokrywę drukarki i wsypać wybrany materiał. Po kilku krótkich chwilach, urządzenie będzie rozgrzane i gotowe do wydruku – to jest to”.


Jednym z materiałów, które testuje Sculptify są granulki TPU (termoplastyczny poliuretan). TPU jest miękkie, elastyczne i bardzo trwałe, podobne do pospolitej gumy i jest powszechnie używany do sprzętu sportowego, obuwia i produkcji etui na urządzenia mobilne.

 

 Sculptify planuje uruchomić kampanię na Kickstarter w drugim kwartale 2014 roku. Firma będzie potrzebować środków, aby przygotować się do tego zadania, oraz produkcji i dystrybucji. Bądź na bieżąco!

Źródło: 3ders.org

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Napisano w blog
2 komentarze pod “Sculptify – drukarka 3D, która nie potrzebuje filamentu
  1. Łukasz pisze:

    Ok, pytanie do autora – jak myślisz co dalej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*